Vyhľadávanie


Kontakt

Peter Wild

+421 903 567 876

E-mail: peter@msrk-tn.sk

Zopár faktov o nás

 

 

Skupinu A´CONTO sme založili niekedy v roku 1985. Boli sme vtedy mladí, plní snov a nápadov a hlavne sme boli tak správne "praštená" partička nadšencov, ktorí milovali funky a rozhodli sa napraviť skutočnosť, že tento žáner na Slovensku absentoval.

Okrem mnohých úspešných vystúpení na domácej pôde sme odohrali viacero koncertov v Maďarsku, v Česku a Poľsku. Takisto sme sa zúčastnili najznámejšieho slovenského súťažného festivalu Bratislavská lýra 1990 a zároveň sme bývali častým hosťom na známom festivale Bratislavské jazzové dni.

Medzi naše najväčšie úspechy môžeme jednoznačne rátať tie vystúpenia, ktoré sme absolvovali ako "predskokani" pred takými velikánmi svetového funku, ako sú LEVEL 42 a Kool & The Gang.

Popri samotnej hudobnej činnosti v rámci kapely jednotliví členovia dostávali ponuky od známych skupín a interpretov a pôsobili alebo doteraz pôsobia v doprovodných skupinách známych slovenských aj českých hviezd (Richard Műller, Janko Lehotský, Elán, Lucie ...). Po revolúcii sme si dali pauzu takmer na osem rokov. Lenže - kto raz začne s muzikou, len tak ľahko neskončí... A tak sme sa v roku 1999 opäť zišli, aby sme vám - fanúšikom čistokrvného funky zasa ponúkli niečo fajn zo svojej kuchyne.

História projektu

Tento web venujeme všetkým, ktorí nám od samotného začiatku držali palce, chodievali sa baviť na naše koncerty, posielali nám hlasy do ankiet a súťaží a doteraz si radi prídu zatancovať a zabaviť sa na naše vystúpenia. ĎAKUJEME !!!

Milí naši priaznivci a fanúšikovia,

po prvý krát v histórii našej skupiny máme vlastnú webovú stránku. Takže všetci, ktorí máte radi funky a latino a špeciálne A´CONTO, sledujte naše stránky, na ktorých Vás budeme informovať o novinkách, koncertoch a ukážeme vám aj niekoľko našich mediálnych počinov :-)

Aktuálne obsadenie:

Peter Stankovič - spev, perkusie, Pavol Stankovič - spev, perkusie, Milan Medek - gitara, Ervín Olan - basgitara, Juraj Kuchárek - bicie, Peter Papp - klávesy, Viliam Vitéz - klávesy, Marek Bubnič - trombón, Peter Bubnič - trúbka, Peter Wild - saxofón

Diskusná téma: Prispejte návrhmi, spomienkami, fotografiami, článkami ...

Dátum: 14.02.2018

Vložil: Smithe795

Titulok: John

Someone essentially help to make seriously posts I would state. This is the very first time I frequented your web page and thus far? I surprised with the research you made to make this particular publish incredible. Magnificent job! ekgaffadcdkkgdbf

Dátum: 30.09.2009

Vložil: Lubos

Titulok: Modra

caute bol som v modre velmi ste ma potesili dobra muzicka mam nejake stare cd dufam ze bude nieco nove vzdy si ho rad vypocujem drzim palce Lubos!

Dátum: 10.08.2009

Vložil: Dali

Titulok: A'CONTO zije!!

servus, super ze je nieco online, dufam ze bude pribudat a pribudat.
akurat si to pozeram tu v UK a chyta ma nostalgia :)

Dalibor, byvaly gitarista funky legendy

Napísali o nás

Radical Club - Košice

03.08.2009 14:50
  A´Conto v Radicali... 16.06.2006 - 15:04     od: pigi   Ďalší z koncertných večerov v košickom klube Radical potešil predovšetkým...